Loading

Europa i Ja – Biedronki

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „EUROPA i JA” Biedroneczki poznają jeden mniej może znanych z krajów Europy – Norwegię. Na pierwszych zajęciach Biedroneczki zobaczyły gdzie leży Norwegia a dokładnie Królestwo Norwegii. Miały także okazję poznać jej symbole narodowe: flagę, herb oraz hymn. Dzieci w grupach malowały flagę i herb Norwegii. Na kolejnych zajęciach z cyklu obejrzeliśmy film z serii „Nauka w plecaku” – „Koło podbiegunowe – podróż do Norwegii”. Podczas kolejnych zajęć Biedroneczki poznały kilka wyrazów w języku norweskim o tematyce zimowych ubrań i zabaw. Dowiedziały się też jak po norwesku mówi się na nich czyli „przedszkolaki”. Bardzo spodobał się im mini słownik obrazkowy, postanowiły więc wykonać swój własny słowniczek obrazkowy. [wych. Małgorzata Łęcka-Bonk]

Accessibility Toolbar