Loading

Mały Medyk

W bieżącym roku przedszkolnym w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu .
Na pierwszych zajęciach wspólnie z prowadzącym panem Piotrem – ratownikiem medycznym, przypomnieliśmy sobie wszystkie numery alarmowe. Dowiedzieliśmy się także kiedy i jak wzywać pomoc. Wiemy także, że nie wolno dzwonić na te numery dla zabawy.

Podczas drugich zajęć , rozmawialiśmy o tym jakie jest wyposażenie apteczki. Mieliśmy okazję zobaczyć większość rzeczy, które się w niej znajdują oraz dowiedzieć się do czego służą.

Na początku trzecich zajęć przypomnieliśmy sobie w jakiej sytuacji i w jaki sposób należy wzywać pomoc. Wiemy, że musimy podać co się stało, gdzie się znajdujemy (adres) oraz jak się nazywamy. Na zajęciach dowiedzieliśmy się jak sprawdzić czy osoba jest przytomna oraz jak sprawdzić czy oddycha. Każdy z nas miał okazję posłuchać bicia serca kolegi lub koleżanki. To były naprawdę emocjonujące zajęcia! Z niecierpliwością czekamy na kolejne !
[wych: Małgorzata Łęcka – Bonk]

Accessibility Toolbar