Loading

Mały Medyk – kolejne zajęcia

W lutym na zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej dowiedzieliśmy się jak sprawdzić czy osoba, której udzielamy pomocy jest przytomna oraz czy oddycha. Dzięki panu Piotrowi wiemy już, że aby sprawdzić czy osoba poszkodowana oddycha należy pochylić się nad nią – można wtedy usłyszeć oddech i poczuć go na policzku, jednocześnie obserwując ruchy klatki piersiowej. Ćwiczyliśmy w parach także układanie osoby nieprzytomnej, która oddycha, w pozycji bocznej bezpiecznej. [wych. M. Łęcka-Bonk]

Na początku kolejnych zajęć powtórzyliśmy sobie to czego uczyliśmy się wcześniej. Podczas tych zajęć mieliśmy okazję zobaczyć na fantomie jak pan Piotr wykonuje się resuscytację krążeniowo-oddechową. Wiemy, że należy to robić tylko jeśli osoba nieprzytomna nie oddycha. Każdy z nas miał okazję przećwiczyć resuscytację na fantomie. To były naprawdę ekscytujące zajęcia. [wych. M. Łęcka-Bonk]

Podczas kwietniowych zajęć „Małego Medyka” nauczyliśmy się jak zaopatrywać niewielkie lecz krwawiące rany. W ramach ćwiczeń, dobraliśmy się w pary i każde z dzieci mogło udzielić koledze lub koleżance pierwszej pomocy zakładając opatrunek na „ranę”. Poszkodowani byli bardzo dzielni a mali ratownicy zachowali się wzorowo. BRAWO !!! [wych. M. Łęcka-Bonk]

Accessibility Toolbar