Loading

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Każdego roku 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – na pamiątkę rocznicy uchwalenia „Konwencji o prawach dziecka”. Nasze przedszkole również przyłączyło się do tych obchodów. W piątek w każdej grupie odbyły się zajęcia, na których poruszaliśmy tematykę praw dziecka. Przedszkolaki dowiedziały się m. in. że wszystkie dzieci niezależnie od tego jak wyglądają, skąd pochodzą i gdzie mieszkają są równe i że wszystkie dzieci mają swoje prawa. Rozmawialiśmy także o obowiązkach. Dzieci opowiadały o tych, które wykonują w swoich rodzinach. Przedszkolaki, z pomocą nauczycielek, przygotowały plakaty informujące o tych prawach. Całe przedszkole niebieskim korowodem wyruszyło na ulice naszego miasta, żeby zwrócić uwagę dorosłych i przypomnieć im, że dzieci mają swoje prawa. W czasie przemarszu spotkaliśmy się z zaciekawieniem oraz samymi miłymi słowami. [M. Ł.-B., E.H.]

Accessibility Toolbar