Loading

Narodowe Święto Niepodległości – Biedronki

W tym i poprzednim tygodniu Biedroneczki omawiały tematy “Nasza mała ojczyzna” oraz “Mój dom – Polska”. Biedroneczki przypomniały sobie wiedzę o polskich symbolach narodowych (godło, flaga oraz hymn) a także poznały różne krajobrazy występujące w Polsce.
Nauczyliśmy się dwóch piosenek: „Mały Polak, przedszkolak” oraz “Jestem sobie Polak mały”, w czasie zabawy ruchowej „Białe i czerwone” – dobieraliśmy się w pary i układaliśmy polską flagę.
W przeddzień Święta Niepodległości przybyliśmy do przedszkola odświętnie ubrani, by uczcić to nasze narodowe święto. Przedstawiliśmy nasze dwie piosenki, których się nauczyliśmy. Ponieważ ze względu na obecną sytuację nie mogliśmy się, jak co roku, wszyscy spotkać i podziwiać swoich występów, każda z grup nagrała swój występ. Mieliśmy okazję obejrzeć nasz występ w “telewizji”.


Jeśli chcesz możesz do nas napisać