“Piękna Nasza Polska Cała”

W ramach realizacji zadań projektu Piękna Nasza Polska Cała przedszkolaki z naszego przedszkola wykonały następujące zadania:

1. Zapoznanie się, nauka i zaśpiewanie Hymnu Polski oraz
  2. Apel lub inscenizacja z okazji 11 listopada- Narodowe Śpiewanie Hymnu o godz. 11:11
    do obejrzenia tutaj -> Narodowe Święto Niepodległości – Przedszkole nr 1 w Sępólnie Krajeńskim

3. ,,Piękna Nasza Polska Cała”- stworzyliśmy kącik o tematyce folkowej, regionalnej i patriotycznej w naszej placówce.

Każda z grup wykonała ponadto w ramach realizacji projektu następujące zadania.

Dzieci z grupy Elfiki, wykonały zadania:

• ,,Biegnij, Niepodległa!”– Elfiki zorganizowały mini maraton w ramach realizacji projektu -> Mini maraton – Przedszkole nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  • ,,Każdy przedszkolak- Mały Patriota- Wielki Człowiek” – dzieci stworzyły plakat w ramach zajęć o prawach dziecka oraz prawach człowieka dzieci stworzyły plakat .
  • “Album „100 naj!” – W ramach realizacji projektu Elfiki obejrzały prezentację multimedialną, gdzie poznały swoje miasto, swój region oraz najciekawsze miejsca w Sępólnie Krajeńskim.
  • ,,Gramy w biało- czerwone”– Elfiki własnoręcznie stworzyły grę planszową, w którą chętnie grały.

Dzieci z grupy Stokrotki, wykonały następujące zadania.

Dzieci z grupy Puchatki, wykonały następujące zadania:

Dzieci z grupy Tygryski, wykonały następujące zadania.

Dzieci z grupy Biedronki, wykonały następujące zadania:

• “Mam chusteczkę haftowaną” dzieci poznały zabawę ludową “Stoi różyczka”, która bardzo im się spodobała.
  • “Poranki patriotyczne” w listopadzie przez cały tydzień dzieci uczestniczyły w działaniach o charakterze patriotycznym.
  • „Jesteśmy Polką i Polakiem” – fotobudka z regionalnym krajobrazem lub strojem ludowym -> Udział w projekcie “Piękna Nasza …” – Przedszkole nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  • “Tydzień Legend i Baśni Polskich” dzieci poznały najpopularniejsze polskie legendy m.in. “Legendę o orle bialym czyli jak powstało godło Polski” przedstawioną za pomocą teatrzyka kamishibai.