Loading

Udział w projekcie “Piękna Nasza …”

W bieżącym roku szkolnym Biedroneczki włączyły się do udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym “Piękna Nasza Polska Cała”. Dzieci w ramach tego projektu wykonywały następujące zadania:

  • Zapoznanie się, nauka i zaśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego.
  • Apel lub inscenizacja z okazji 11 listopada – Narodowe Śpiewanie Hymnu o godzinie 11:11 – Biedroneczki przygotowały utwór “Jestem sobie Polak mały” .
  • „Jesteśmy Polką i Polakiem” – fotobudka z regionalnym krajobrazem lub strojem ludowym – Biedronki miały okazję poznać polskie stroje ludowe. Szczególnie skupiliśmy się oczywiście na wyglądzie stroju naszego regionu – kujawskiego. W sposób przystępny dla dzieci poznaliśmy elementy stroju damskiego i męskiego. Każda z Biedronek miała także okazję “zaprezentować się” w kujawskim stroju – fotografując się monidle.
  • “Tydzień Legend i Baśni Polskich” – dzieci poznały niektóre polskie legendy. Wysłuchały “Legendy o warszawskiej syrence” oraz “Bazyliszek”. Obejrzały “Legendę o smoku Wawelskim”. Miały także okazję poznać “Legendę o orle białym czyli jak powstało godło Polski” przedstawioną za pomocą teatrzyka kamishibai.

Jeśli chcesz możesz do nas napisać