Loading

Z wizytą na wsi – grupa Biedronki

W środę 6 października grupa Biedronki wybrała się na mini-wycieczkę do gospodarstwa rolnego we wsi Debiny. Nasza przygoda rozpoczęła się od krótkiej rozmowy z gospodarzem – panem Jankiem na temat hodowli zwierząt oraz płynących z tego korzyści. Dzieci dostały zadanie – każdy miał odnaleźć na gospodarstwie zwierzę z obrazka, który otrzymał. Dzieci miały okazję zobaczyć mnóstwo zwierząt gospodarskich w szczególności – drobiu. były m. in. indyki brojlery, które charakteryzowały się białym upierzeniem oraz ciemne indyki kanadyjskie i indyki lawendowe (niebieskie). Przedszkolaki zobaczyły ozdobne kurki m.in. zielononóżki, a także kurki Araucana, których jajka są niebieskie! Dzieci miały okazję zobaczyć także owce kameruńskie, które nie wymagają strzyżenia, bo …… nie mają wełny! Okrzyki zachwytu wzbudziła także wśród dzieci obecność danieli zwyczajnych, które choć z daleka, pięknie się nam, zaprezentowały. Trochę zmoknięci, ale pełni wrażeń mogliśmy chwilę odpocząć w altance gospodarzy. Zostaliśmy poczęstowani ciepłą herbatką oraz przepysznymi chruścikami, upieczonymi specjalnie dla nas.
Mimo nienajlepszej pogody wycieczka była udana i na długo pozostanie w naszej pamięci. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy gospodarzom za gościnę oraz poświęcony nam czas. [wych. Małgorzata Łęcka – Bonk]

Jeśli chcesz możesz do nas napisać