Loading

Konkurs kolęd i piosenek świątecznych

Świąteczny czas to czas radosnego oczekiwania oraz wiele wspaniałych zwyczajów. Nieodzownym elementem wychowania przedszkolnego jest kultywowanie tradycji wynikających z naszej polskiej historii. Jednym z najpiękniejszych zwyczajów, które towarzyszą nam od wielu lat podczas świąt Bożego Narodzenia jest śpiewanie kolęd i pastorałek. Kierując sie chęcią wsparcia dziecięcych uzdolnień i talentów, podtrzymując tym samym piękną, polską tradycję śpiewania kolęd, w naszym przedszkolu dnia 15.12.2023 r. odbył się wewnątrzprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 14 uczestników. Przedszkolaki prezentując swoje umiejętności wokalne dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń, a w swoje wykonania włożyły ogrom trudu i serca. Podczas dzisiejszego wydarzenia towarzyszyła nam profejsonalna komisja konkursowa w składzie:

Pani Julita Maciaszek, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki, uhonorowana zaszczytną odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużona dla Kultury Polskiej „. 

Pan Stanisław Guguła, pasjonat muzyki i nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, który swoje życie poświęcił dzieciom i młodzieży, wpajając im zamiłowanie do muzyki i szacunek dla naszej kultury.

Pan Robert Skaza artysta i miłośnik gry na gitarze i rytmiki, pedagog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Po wnikliwej analizie, podkreślając wysoki poziom artystyczny wysłuchanych utworów komisja wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria 3-4-latki:

I miejsce Domek Michał

II miejsce Domek Janina

III miejsce Pruszak Zuzanna

Kategoria 5-6-latki:

I miejsce Kubatzka Agnieszka

II miejsce Tomasz Laura

III miejsce Szumotalska Lena

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i słodki upominek za udział w konkursie. [J.W.]

Accessibility Toolbar