Loading

Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki

Od samego rana przedszkolaków witała wiosenna muzyka, która rozbrzmiewała na korytarzu. Grupy wybrały najciekawszą parę różnych skarpetek.
Po śniadaniu wszystkie dzieci spotkały się na dużej sali, by wspólnie świętować „Pierwszy Dzień Wiosny” połączony z ,,Dniem Kolorowej Skarpetki”. W trakcie integracji dzieci poznały oznaki wiosny, rozwiązały zagadki oraz zaprezentowały się w piosenkach i wierszach na forum całej społeczności przedszkolnej.
Po zorganizowanych zabawach w przedszkolu ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne nie udaliśmy się tradycyjnie na kolorowy przemarsz po ulicach naszego miasta. Wyszliśmy natomiast na podwórko przedszkole by pożegnać zimę, którą symbolizowała Marzanna. Nawiązując do tradycji dzieci powitały początek wiosny kolorowymi gaikami.
Dzień upłynął przedszkolakom w miłej i radosnej atmosferze. (M.C.)
 

Accessibility Toolbar