Loading

Święto Odzyskania Niepodległości

Każdego roku dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszym przedszkolu odbywa się uroczysta akademia.  W piątek, 10 listopada wszystkie dzieci przybyły do przedszkola w odświętnych strojach, które wzbogaciły przypięte biało-czerwone kotyliony. Sala rehabilitacyjna została zamieniona w scenę teatralną, którą ozdobiły barwy narodowe oraz symbole patriotyczne. Część oficjalną uroczystości rozpoczęła Pani Dyrektor, która przywitała zgromadzonych gości jednocześnie zapraszając na część artystyczną. Dzisiejsze święto to również bardzo ważne wydarzenie, które zapisze się na kartach historii naszego przedszkola. W związku z ogłoszonym w minionym miesiącu konkursem na nadanie imienia naszej placówce, jury ogłosiło werdykt i tym samym zwycięską nazwę „KRAJENKA”, którą z wielką radością i dumą będzie nosiło nasze przedszkole. Autorką tego pomysłu jest Pani Anna Sotkiewicz – Tumanik, mama Marcelinki z grupy Zajączki. Jury postanowiło wyróżnić również dwa pomysły, których autorkami są Pani Anna Burdon, mama Wiktorii z grupy Zajączki oraz Lenka Szumotalska z grupy Puchatki. Dziękujemy Państwu za tak liczną odpowiedź na nasze zaproszenie do udziału w konkursie.
Przygotowania do obchodów Dnia Niepodległości trwały przez cały miniony tydzień. Każdego dnia wszystkie grupy realizowały treści promujące postawy patriotyczne i poszerzające zakres wiedzy dotyczącej naszego kraju.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przed liczną publicznością, wystąpiły dzieci z grup „Tygryski” i „Puchatki”, które uświetniając dzisiejszą uroczystość patriotycznym spektaklem, przybliżyły widzom bogatą tradycję naszego kraju. To wielki dzień również dla naszych małych aktorów, ponieważ na widowni zasiedli  ich dumni rodzice. Dzieci zabrały uczestników spotkania w podróż przez historię naszego kraju, która zakończyła się odśpiewaniem przez wszystkich Mazurka Dąbrowskiego. Występy przedszkolaków zostały nagrodzone gromkimi brawami. Ten dzień niewątpliwe był dla dzieci żywą lekcją historii. Taka lekcja to doskonała nauka patriotyzmu i miłości do naszego kraju.

Autor: M.C.

Accessibility Toolbar