Loading

Wielopokoleniowe kolędowanie, czyli koncert w przedszkolu

Magię świąt tworzą radość i oczekiwanie. Jest to również czas pełen niesamowitych tradycji i zwyczajów, które staramy się kultywować i przekazywać dzieciom. Wynikają one z naszej polskiej historii i towarzyszą nam od wielu lat.
Idea naszego przedszkola opiera się na wychowaniu zarówno w duchu tradycji, ale również poprzez sztukę, wprowadzając tym samym dzieci w świat muzyki kształtując jednocześnie ich wrażliwość muzyczną.
Jednym z tych pięknych zwyczajów świątecznych jest wspólne kolędowanie, do którego dyrektor przedszkola Grażyna Guguła zaprosiła gości z Uniwersytetu III wieku, Grupę Samopomocową „Senior” działającą przy Ośrodku Pomocy Społecznej oraz całą społeczność przedszkolną.
Podczas dzisiejszego koncertu nastąpiła prezentacja utworów laureatów i wręczenie im dyplomów i nagród. Wśród świątecznej scenografii, na przedszkolnej scenie zaprezentowali się zaproszeni goście, którzy z otwartymi sercami podzielili się z najmłodszymi swoją muzyczną pasją. Dźwięk kolęd otaczał nas z każdej strony, wprowadzając swoim występem iście świąteczny nastrój, tworząc przy tym niezwykły klimat i atmosferę zbliżających się świąt. Ta inicjatywa to bezsprzeczne łączenie pokoleń, wzajemna integracja i wzbogacanie dziecięcych doświadczeń, ale również budowanie poczucia przynależności do grupy społecznej, którą tworzymy jako przedszkolna rodzina. Koncert uświetniły występy artystyczne dzieci z grupy „Tygryski” ukazując piękno towarzyszące atmosferze nadchodzących świąt, wprowadzając także nutę refleksji, zadumy. Zwieńczeniem koncertu było wspólne odśpiewanie kolęd.
Ten wyjątkowy koncert połączył artystycznie przedstawicieli różnych pokoleń, jednocześnie dostarczając wszystkim słuchaczom wielu radości i wzruszeń. Za sprawą dzisiejszego, wielopokoleniowego wydarzenia z pewnością poczuliśmy magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, która, mamy nadzieję, że pozostanie w nas, w naszej pamięci jak najdłużej. [M.C.]

Accessibility Toolbar