Loading

WYCIECZKA ZAJĄCZKÓW DO NADLEŚNICTWA LUTÓWKO

Korzystając ze sprzyjającej październikowej pogody dnia 05.10 Zajączki i Żabki w ramach innowacji „Leśne dzieciaki”, wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Lutówko. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.

Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. tropiąc ślady zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy. Słuchały odgłosów lasu i poruszały się po nim używając  prawdziwego kompasu.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola. [wychowawcy grupy]

Accessibility Toolbar