Loading

Oferta Przedszkola

WYJĄTKOWA OFERTA EDUKACYJNA ZA 1 ZŁ

PRZEDSZKOLE PRZYJAZNE DZIECKU


Wyszukanie dobrego przedszkola to dla każdego rodzica nie lada wyzwanie. Nasza placówka jest przyjazna i nastawiona na integrację nie tylko dzieci, ale i też ich rodzin.

GODZINY PRACY PLACÓWKI:
Nasze przedszkole ma bardzo dogodne godziny otwarcia, czyli od 6.30 do 16.00.  Dzięki temu rodzice mają możliwość dostosowania swojego czasu do godzin pracy placówki.  Śniadanie zjadamy o godz. 8.30, obiad podawany jest o godz. 12.00, a podwieczorek o godz. 14.30.

KADRA PEDAGOGICZNA I POMOCE NAUCZYCIELA:
Kadra to wyspecjalizowani nauczyciele  mianowani oraz dyplomowani o wykształceniu:

–  wyższym magisterskim o kierunku pedagogika przedszkolna oraz pedagogika wczesnoszkolna
– logopedycznym
– terapia pedagogiczna
–  o kierunku wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i wczesna interwencja dziecka
– oligofrenopedagogicznym
– surdopedagogicznym
–  gimnastyka  korekcyjna
– filologia angielska
–  o kierunku wspomaganie rozwoju i edukacja uczniów z autyzmem z elementami integracji sensorycznej
– dogoterapia

Ponadto w naszej placówce posiadamy miłe i sympatyczne panie, które pomagają nauczycielką.
Należy tu zaznaczyć, że wszyscy pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni zostali odpowiednio przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

ŻYWIENIE DZIECI:

Przedszkole posiada własną kuchnię, w której jedzenie jest zawsze świeże i podane w odpowiedniej temperaturze oraz o odpowiednich godzinach. Dzieci raz w tygodniu mają szwedzki stół, gdzie podczas śniadania same tworzą sobie kanapki.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ DODATKOWYCH:

W ofercie przedszkola w ramach opłaty odbywają się zajęcia dla wszystkich dzieci z języka angielskiego oraz zabawy rytmiczne. Dzieci wymagające pomocy korzystają z zajęć logopedycznych, korekcyjnych bądź też z terapii pedagogicznej.  Ponadto przedszkole oferuje:

– zajęcia taneczno- aerobiczne
– zajęcia przyrodnicze i ekologiczne( Panie wraz z dziećmi prowadzą przedszkolny ogród z kwiatami, plewią i opiekują się posadzonymi roślinami, ponadto każda grupa posiada kącik przyrodniczy, w którym hoduje różne kwiaty oraz warzywa. Każda grupa zbiera nakrętki.)
– kółko teatralne
– zajęcia kulinarne (dzieci wspólnie z nauczycielami robią sałatki owocowe i warzywne, wyciskają soki i owoców, pieką bułeczki, babeczki, pierniki i inne ciasta, oraz przygotowują inne potrawy np. Z okazji Święta Dyni, każda grupa przygotowywała jakąś potrawę z dyni)
– zajęcia sportowe na sali rehabilitacyjnej i na placu przedszkolnym
– zajęcia z szachami

OFERTA IMPREZ INTEGRACYJNYCH:

W naszym przedszkolu organizowane są różne imprezy integracyjne. Zapraszamy rodziców i dzieci na wspólny bal karnawałowy, którego warunkiem uczestnictwa jest aby każda osoba dorosła oraz dzieci były przebrane. Co roku zapraszamy również dziadków i babcie na uroczystość z okazji ich święta. Co roku również zapraszamy mamy z okazji ich święta. Podczas tych uroczystości dzieci prezentują występy artystyczne.  Na przełomie maja i czerwca organizujemy piknik rodzinny, na który zapraszamy rodziców, dziadków oraz rodzeństwo. Czekają na nich wspólne zabawy, ale i też wspólne tańce przy akompaniamencie zespołu muzycznego. W czasie takich imprez integracyjnych są również różne stoiska np. z ciastem, tradycyjnie pieczonym chlebem zez smalcem, wata cukrowa, gofry oraz grill. Trzeba zaznaczyć, ze wszystkie smakołyki są przygotowywane wspólnie przez rodziców oraz pracowników. Organizujemy uroczyste wigilie i śniadania wielkanocne z udziałem zaproszonych gości.

OGŁASZAMY KONKURSY:

Naszą tradycją stało się ogłaszanie różnych konkursów, zarówno tych dla naszych dzieci  przedszkolnych ale i również gminnych i powiatowych. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymywały nagrody i upominki za wykonane prace.

OBCHODZENIE ŚWIĄT PAŃSTWOWYCH:

W trakcie edukacji przedszkolaki są zapoznawane z naszymi narodowymi barwami, godłem i flagą. Uczymy je szacunku do ojczyzny przy okazji różnych świąt państwowych. Uświadamiamy im przy tym, że żyjemy w zjednoczonej Europie.

WYSTĘPY ARTYSTYCZNE DZIECI:

Każdy występ dziecka jest dla niego ogromnym przeżyciem, ale i też możliwością sprawdzenia swoich umiejętności. Okazją do tego były między innymi: ,, Dzień witaminek”, Święto Drzewa, Święto dyni i jej kuzynów, Dzień Edukacji Narodowej, Święto Niepodległości, Wigilia przedszkolna, Dzień Babci i Dziadka, Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Matki, Pożegnanie starszaków”. Ponadto dzieci przygotowują różne przedstawienia oraz jasełka.

WYPOSAŻENIE SALI I PLAC ZABAW:

Posiadamy bogate wyposażenie sal przedszkolnych między innymi:  nowoczesne meble, środki dydaktyczne (tablica interaktywna, kąciki zabaw, półki z książkami, gry edukacyjne, układanki, puzzle, jak i również mnogość kloców pobudzających wyobraźnie dziecka, która jest bardzo istotnym czynnikiem w rozwoju dziecka).  Niewątpliwie dużym atutem naszego przedszkola jest imponująco wyposażony plac zabaw. Huśtawki, bujaki, karuzela, dobrze wyposażona piaskownica, różne ławeczki oraz stoliczni, zjeżdżalnie, drewniany samochód na sprężynach oraz piękny drewniany pociąg z lokomotywą sprawiają, iż dziecko z wielką przyjemnością korzysta z wszystkich tych urządzeń. Posiadamy również dużą salę rehabilitacyjną, na której codziennie odbywają się zajęcia ruchowe oraz ćwiczenia gimnastyczne z dziećmi. Sala rehabilitacyjna jest bogato wyposażona w sprzęt sportowy, ale i również w sprzęt do różnych terapii. Ogromną uciechą dla przedszkolaków jest znajdujący się tam basen z kulkami. Wykorzystywana jest także do organizowania seminariów dziecięcych, konferencji, warsztatów, szkoleń  dla nauczycieli z gminy i powiatu oraz rodziców. Ponadto przedszkole organizuje na sali wszystkie uroczystości i imprezy przedszkolne. Odbywają się także koncerty Filharmonii Bydgoskiej i różne spektakle teatralne.

ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA:

Budynek przedszkola jest odpowiednio przystosowany i w pełni wyposażony. Teren przedszkola jest ogrodzony, a furtka jest zamykana. Urządzenia zabawowe posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty. Zamontowany jest również domofon. Przeprowadzamy też z udziałem dzieci próbne alarmy na wypadek pożaru bądź też innego niebezpieczeństwa. Ponadto całą kadra pedagogiczna i niepedagogiczna przeszła szkolenie z zakresu P-poż, BHP oraz z zakresu pierwszej pomocy.

WIZYTY CIEKAWYCH GOŚCI

Historia naszego przedszkola pokazuje, że na przełomie lat odwiedzali nas różni ciekawi goście z Polski i z zagranicy,  tacy jak:

– dyrektorzy i nauczyciele z Niemiec, Holandii, sportowcy olimpijczycy, lekarze, włodarze miasta i powiatu, kurator oświaty, księża, komendant policji i straży pożarnej oraz przedstawiciele różnych zawodów:

– leśnik- dzieci dowiadywały się , jak powinny zachowywać się w lesie i jak się w nim nie zgubić.
– policjant- opowiadał o bezpieczeństwie dzieci, uczył, jak bezpiecznie poruszać się po ulicach i prawidłowo przejść na drugą stronę. Szczególnie ciekawe były zajęcia z psem i nauka dzieci , jak mają się zachować, gdyby zaatakował je niebezpieczny pies.
– strażak- często w naszym przedszkolu gościli strażacy, ale i również często przedszkolaki są zapraszani do remizy strażackiej, gdzie panowie strażacy ostrzegali i pouczali dzieci, co robić w przypadku pożaru. Przy tej okazji odbywały się również pokazy sprzętu strażackiego.
– ogrodnik-  zostaliśmy zaproszeni do szklarni by tam dowiedzieć się w jaki sposób hodować rośliny, ale i też przekonać się na czym polega zawód ogrodnika.
– Profesor Ciekawski- dzieci poznały niezwykłe eksperymenty naukowe, często przeczące prawom logiki.
– ,,Objezdne planetarium”- dzieci poznały zawód astronauty, oraz wchodząc do wielkiej nadmuchanej kopuły, mogły zaobserwować poprzez system rzutników i projektorów prezentuje wygląd nieba i symulacje ruchu ciał niebieskich
– zapraszani są również rodzice, dziadkowie oraz ciekawi goście, którzy czytają nam bajki, w ramach  akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”.

ORGANIZACJA KONCERTÓW UMUZYKALNIAJĄCYCH:

Raz w miesiącu przedszkole odwiedzają muzycy z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Każde spotkanie przybliża dzieci do świata muzyki. Dzieci poznają instrumenty, różne rodzaje i style muzyczne. W repertuarze jest zarówno muzyka poważna, jak i standardowa, muzyka współczesna i rozrywkowa. Koncerty są prowadzone w sposób przystępny, żartobliwy i często zachęcający dzieci do wspólnej zabawy.  Zapraszamy również różne teatry, aby dzieci miały możliwość obejrzenia ciekawych spektaklów teatralnych.

ORGANIZACJA AKCJI CHARYTATYWNYCH:

Raz do roku w naszym przedszkolu organizowana jest zbiórka zabawek, książek itp. dla biednych dzieci, bądź też dla dzieci z domów dziecka. Uczymy przez to dzieci wrażliwości na losy innych ludzi oraz dzielenia się z innymi.

PROGRAMY, NA KTÓRYCH PRACUJEMY:

– Program wychowania przedszkolnego
– Program profilaktyczny
– Program edukacyjny ,, Zanim będę uczniem”
– Program prozdrowotny
– Program ,, Przedszkole bez zabawek” (dzieci tworzą zabawki z nieużytków)
– Program ,, Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej”
–  Program ,,Efekt Mozarta”
– Program nauczania j. angielskiego dla przedszkoli
– Program ,, Razem łatwiej”
– Program gimnastyki korekcyjnej

Oferta naszego przedszkola jest bardzo bogata oraz posiada różnorodne atrakcje, które powodują, że dziecko chętnie przebywa w naszej placówce. Kierujemy się zasadą, że pobyt dziecka w przedszkolu to nie tylko nauka, ale również czas na dziecięcą, beztroską zabawę w bezpiecznych warunkach sprzyjających rozwojowi dziecka.

Accessibility Toolbar